Turkusowe Przedszkole

To  małe i rodzinne przedszkole z własną zdrową kuchnią i własnym, dużym placem zabaw, gdzie w dwóch grupach dzieci w różnym wieku (od 3 do 7 lat) wspólnie spędzają czas na zabawie i pracy.

Każdego dnia dzieci uczą się pod ciepłymi skrzydłami dwóch nauczycielek. Zapraszamy na naszą stronę.. dowiesz się więcej o nas..

Przedszkole rozumiemy bardziej jako drugi dom
niż instytucję.

Chcemy więc, by Turkusowe Przedszkole było dla dzieci ich drugim domem, gdzie będą czuły się bezpiecznie i swobodnie. By z odwagą i radością uczestniczyły w codziennym, przedszkolnym życiu. W dzisiejszym świecie mamy mało okazji do zatrzymania się w miejscu, przyjrzenia się otaczającej przyrodzie lub nawet najbliższemu otoczeniu. Naturalna dziecięca ciekawość często bywa zaspokajana pobieżnie lub lekceważona. Turkusowe Przedszkole to miejsce, w którym dzieci pozostają dziećmi, w którym mają czas 😉

Wielką wagę przykładamy do tworzenia atmosfery bliskości, zaufania, otulania dzieci.

Zapach pieczonych bułeczek, suszonych jabłek, wosku pszczelego, wspólnie pieczonego ciasta, ciepło pastelowych kolorów, śpiew pań w ciągu dnia, drewniane zabawki, rośliny w sali, własny plac zabaw i własny ogródek tworzą atmosferę tego miejsca. Piękno czerpiemy z natury:

• drewniane zabawki,
  • naturalne materiały,
  • owoce lasu dostarczają dzieciom niezapomnianych emocji.

Tu dzieci czują się bezpiecznie, swobodnie i radośnie. Rozwijają się w swoim rytmie i bawią się, uczą przez ruch i zabawę i świętują.

• drewniane zabawki,
  • naturalne materiały,
  • owoce lasu dostarczają dzieciom niezapomnianych emocji.

W Turkusowym Przedszkolu chcemy małego człowieka nauczyć cierpliwości, słuchania i widzenia, a nie pośpiechu. Dlatego w naszym przedszkolu dajemy dzieciom dużo czasu na smakowanie świata, swobodną zabawę, nieskrępowaną twórczość typową dla wieku dziecięcego i nieograniczona możliwość kontaktu z przyrodą.

Pracę przedszkola organizujemy
według rytmu przyrody.

Rok ma swój rytm. Miesiąc ma swój rytm. Tydzień ma swój rytm i dzień ma swój swój stały, powtarzalny rytm. Codzienna praca oparta na rytmie wdechu i wydechu, co daje dzieciom przewidywalność i lepszą orientację w tym, co się dzieje. Wdech to wszystkie aktywności w ciągu dnia, gdzie dzieci chłoną, uczą się, doświadczają typu: korowód, język angielski, teatrzyk. Wydech to czas, kiedy dziecko bawi się, odpoczywa 😉

Na zdrowe i harmonijne warunki rozwoju małego dziecka składają się u nas

• zróżnicowana wiekowo grupa
  • stały rytm (dzienny, tygodniowy, roczny)
  • zabawa swobodna w sali oraz w terenie (las, park, plac zabaw)
  • codzienny kontakt z przyrodą – niezależnie od pory roku i pogody
  • codzienny kontakt z językiem literackim poprzez żywe słowo

• ekologiczne zabawki i naturalne materiały, z którymi dziecko obcuje każdego dnia (drewno, kamień, wełna, glina, muszle, szyszki itd.)
  • codzienne muzykowanie, śpiew, zabawy ruchowe, zabawy paluszkowe, opowieści i baśnie
  • zajęcia artystyczne: szycie, tkanie, malowanie, rysowanie, filcowanie na mokro, ceramika, stolarstwo, teatrzyk
  • brak mediów audiowizualnych
  • przyjazna atmosfera