WOSK PSZCZELI – naturalna apiterapia

W naszym przedszkolu raz w tygodniu lepimy z naturalnego wosku pszczelego.

Do tego używamy produktu wręcz magicznego, pachnącego, kolorowego. Kolorowy wosk firmy Stockmar w 100% naturalny. To po prostu pszczeli wosk. Pachnie obłędnie! Woskiem się bawimy. Modelujemy. Lepimy. Tworzymy. Kształtujemy pod wpływem ciepła rąk wosk staje się plastyczny i praca z nim to czysta radość. kolory, nie farbują! Nie brudzą!

Wosk jest materiałem niezużywalnym…  a po zabawie pozostaną cudnie pachnące łapki.

Doświadczanie sztuki przez wszystkie zmysły – to właśnie osiągają dzieci dzięki temu woskowi do modelowania.  To dzięki przyjemnemu zapachowi i perfekcyjnie czystej pracy jest on idealnym materiałem do modelowania.
Zapach, kolor i konsystencja współgrają ze sobą podczas formowania. Ciepło rąk topi wosk i czyni go plastycznym, a gdy wosk stwardnieje, pozostaje jasność i świetlisty blask. Małe dzieła sztuki zachowują swoje piękno i urok i mogą być ponownie przekształcane. Wysoka jakość pedagogiczna i artystyczna sprawia, że wosk marki Stockmar jest wyjątkowy i niezrównany.  Występuje w 15 świetlistych kolorach na podstawie „Teorii kolorów” Goethego

DLACZEGO W NASZYM PRZEDSZKOLU LEPIMY Z WOSKU PSZCZELEGO?

Rozwój zdolności artystycznych.

Lepienie z wosku rozwijają w dziecku poczucie estetyki i umiejętności plastyczne. Najmłodsi mają szansę aktywować pokłady kreatywności i rozwinąć wyobraźnię przestrzenną. Dzieci uczą się wyrażać swoje myśli w sposób artystyczny, co buduje ich tożsamość i uczy nowych pojęć. Mają okazję wykorzystać znane przedmioty w sposób niestandardowy, co przekłada się na rozwój funkcji poznawczych. To świetny sposób na rozbudzenie zainteresowania sztuką, wyobraźni i twórczego myślenia. Zajęcia lepienia z pachnącego wosku pszczelego rozwijają dbałość o estetykę i staranność wykonywania pracy

Relaks i rozładowanie napięcia.

Lepienie w wosku pszczelim i stopniowe rozmiękczanie masy (najpierw wosk jest twardy, lecz pod wpływem pracy ciepła rąk, robi się elastyczny i miękki),  pozwala dziecku rozładować napięcie i zrelaksować się. Stymuluje układ nerwowy, czego konsekwencją jest rozwój umiejętności empatycznych oraz nauka komunikowania uczuć i wyrażania emocji.

Silne pobudzenie koncentracji wzmaga wyciszenie i pozwala kreatywnie spożytkować nadmiar energii.

Właściwości antystresowe  i możliwość redukcji pracy napięcia nerwowego jest potwierdzona przez psychologów. Rozładowanie napięcia towarzyszy rozwojowi sensoryczno-percepcyjnemu. Warto mieć na uwadze, że nadmierny stres u dziecka może prowadzić do bólów mięśni, problemów z zasypianiem czy napadów agresji.

Wosk pszczeli jest jedynym naturalnym woskiem. .Wosk pszczeli ma działanie przeciwbakteryjne, przeciwzapalne, przeciwbólowe, łagodzące i nawilżające. Żaden inny wosk nie oferuje takich korzyści (za wyjątkiem wosku borówkowego- rzadkiego i drogiego wosku roślinnego).

ZACHĘCAMY DO ZAPOZNANIA SIĘ Z PONIŻSZYM FILMEM EDUKACYJNYM: